سرمایه‌گذاری بیشتری در صنایع معدنی کازرون لازم است

سرمایه‌گذاری بیشتری در صنایع معدنی کازرون لازم است

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس:‌ با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان کازرون ضروری است در زمینه توسعه منابع معدنی سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، پژمان نامدارخانی در نخستین نشست بررسی توسعه ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری و بررسی راهکارهای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های معدنی و صنایع معدنی شهرستان کازرون در سازمان صمت فارس افزود:‌در شهرستان کازرون ذخائر گچ،سنگ لاشه، نمک و غیره به اندازه کافی فراهم است که ضرورت توجه بیشتری را می طلبد.

وی بیان کرد:در حال حاضر ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم در معادن این شهرستان مشغول به کار هستند.

نامدارخانی با بیان این که این شهرستان از گنبدهای نمکی خوبی برخوردار است افزود:این موقعیت ها برای گسترش فعالیت ها و رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی دارد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت استان فارس با تاکید بر گسترش اکتشافات سازمان ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) در شهرستان کازرون اظهار داشت: این سازمان با پایش مناطق محروم این استان حدود ۱۷ فرصت سرمایه گذاری را شناسایی و فراهم کرده و انتطار می رود که در زمینه توسعه فعالیت های معدنی نیز میزان اکتشافات خود را در این منطقه افزایش دهد.

وی با اشاره به این که ایمیدرو، توسعه معادن و صنایع معدنی را با سه راهبرد اصلی افزایش عملیات اکتشاف، توسعه زیربناها و راه اندازی معادن کوچک مقیاس در دستور کار قرار داده ادامه داد: برای بهره برداری از ذخایر این منطقه به سرمایه گذاری بزرگ اقتصادی نیاز است.

نامدار خانی اظهار داشت:برای استخراج معادن درشهرستان کازرون با توجه به پوشش گیاهی و مناطق زیست محیطی شرایط سازمان محیط زیست در نظر گرفته شده و در اولویت اساسی است.

 کازرون در غرب فارس است و فاصله مرکز آن باشیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.

* ایرنا